اخبار

جلسه شوراي امر به معروف و نهي از منكرسازمان بسيج كارگري استان

برگزاری جلسه شوراي امر به معروف و نهي از منكرسازمان بسيج كارگري استان در تاریخ96/08/08

جلسه شوراي امر به معروف و نهي از منكرسازمان بسيج كارگري استان با حضور اعضاء وجناب سرهنگ نورايي مسئول معاونت امر به معروف و .... سپاه استان در تاريخ 8/8/96 و در اداره كار شهرستان برگزار گرديد.

جلسه شوراي امر به معروف و نهي از منكرسازمان بسيج كارگري استان با حضور اعضاء وجناب سرهنگ نورايي مسئول معاونت امر به معروف و .... سپاه استان در تاريخ 8/8/96 و در اداره كار شهرستان برگزار گرديد.

در اين جلسه كه تعداد 14 نفر از اعضاي شورا حضور داشتند ابتدا مسئول سازمان بسيج كارگري استان ضمن تسليت ايام سوگواري حضرت ابا عبدالله الحسين(ع) و توجيه اعضاء در خصوص عملكردشان در پايگاهها، مصوبات جلسه قبل واكاوي گرديد كه هركدام از از اعضاء توضيح دادند.

مصوبات:

1-مقررشد فرمهاي ارشادي تا قبل از برگزاري جلسه بعد توسط پايگاهها تكميل و سپس به حوزه و سازمان استان تحويل گردد(هرپايگاه يك يا دو نفر)(فرمانده حوزه بسيج كارگري جهت پيگيري و اقدام).

2-مقرر شد طي ده روز آينده مكان جديد پايگاه شهرداري در خود اداره مشخص و به حوزه و سازمان استان اعلام گردد(حوزه بسيج كارگري سپاه ناحيه بويراحمد جهت پيگيري و هماهنگي با شهردار).

3-مقرر شد گزارش محتوايي و تصويري اقدامات پايگاه فني حرفه اي در خصوص 1-تشكيل گروه ياوران معروف2-برگزاري كلاس آموزشي و صدور گواهي 3-افراد تشويقي در خصوص نماز و حجاب به سازمان ارسال گردد(برادر الهي و فرجي جهت پيگيري).

4-مقرر شد گزارش اقدامات انجام شده بصورت محتوايي و كتبي در خصوص تشكيل گروه طلايه داران در پايگاه سازمان صنعت و معدن و تجارت توسط برادر باقري فرد به سازمان ارسال گردد(حوزه بسيج كارگري جهت پيگيري)

5-مقرر شد پايگاههايي كه در خصوص صندوق نظرخواهي اعضاء بسيج در اداره اقدام نكرده اند پيگيريهاي لازم را انجام دهند.

6-مصوب شد كليه اعضاء شورا در خصوص نصب منشور يازده بندي فريضه امر به معروف و ... (كپي منشور پيوست ميباشد)كه توسط سازمان استان تهيه شده است بصورت بنر (2*2) در اداره خود اقدام نمايند(برادر الهي جهت هماهنگي در خصوص تهيه بنر بصورت هم شكل و اندازه-هزينه بعهده پايگاهها خواهد بود).از پايگاههاي اداره كار شهرستان بويراحمد و آزمايشگاه مكانيك خاك استان كه در اين خصوص در پايگاههاي خود و ادارات زير مجموعه در شهرستانها اقدام نموده اند تقدير و تشكر بعمل مي آيد.

7-مقرر شد سازمان بسيج كارگري استان اعضاء شورا را كه بيش از سه جلسه غيبت نموده اند حذف و در خصوص بكارگيري و جايگزيني آنها با حوزه بسيج كارگري شهرستان و اداره مربوطه هماهنگي لازم  را بعمل آورد.

8-مقرر شد در زمان تشكيل جلسات شورا ، اعضاء ده دقيقه قبل از موعد مقرر در مكان و سالن مشخص شده حضور يابند در غيره اينصورت جزء افراد غايب محسوب خواهند شد.

9-مقرر شد در خصوص كارت ضابطين اعضاء شورا  ، جناب سرهنگ نورايي پيگيريهاي لازم را انجام و تا قبل از جلسه بعدي تعيين تكليف نمايد.

10-مقرر شد حوزه بسيج كارگري مصوبات را آني به پايگاهها و اعضاء(حاضرين و غائبين) ارسال و موارد درخواستي را پيگيري نمايد.

درپايان جناب سرهنگ نورايي با اشاره به روايتي از پيامبر بزرگ اسلام(ص) كه فرمودند: نزديكترين انسانها در روز قيامت به خدا ،شركت كنندگان در نماز جمعه ميباشد وگفتند حدود يك ميليارد و دويست ميليون نفر مسلمان در جهان وجود دارد كه اگر هر كدام از آنها در روز يك امر و يك نهي كنند ريشه گناه در جهان خشك خواهد شد و اين تحقق پيدا نخواهد كرد مگر بصورت عملي و ميداني و اتحاد مسلمين و اشاره كردند شيعه دو بال دارد يكي سرخ كه عاشوراست و ديگري سبز كه انتظار هست و براي بدست آوردن اين دو نياز هست كه همه ماها در خصوص خود سازي خانواده ها و جوانان بخصوص در مسائل فرهنگي-فضاي مجازي-تلگرام – واتساپ و .... اقدام و رهنمودهاي مقام معظم رهبري را كه فرمودند :اهميت فضاي مجازي به اندازه اهميت انقلاب اسلامي ميباشد  بكار گيريم و مواظب خانواده هايمان باشيم.        

 

اضافه کردن دیدگاه جدید